Aleja Zwycięstwa 8  (58) 684-40-30   psuleczyno@diecezja-pelplin.pl A A A  

KURS LEKTORSKI W DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

sobota, 09-09-2023


Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych organizuje kolejny kurs lektorski, w którym uczestniczyć mogą chłopcy i dziewczęta z VII klasy szkoły podstawowej i starsi.

Organizatorzy kursu proszą, aby uczestnikami były osoby umiejące pięknie i zrozumiale czytać oraz ci, którzy chcą udoskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie posługi lektora, a także włączyć się w tę posługę w swoich parafiach. Kurs opiera się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach kursu będą odbywały się wykłady z liturgiki, Pisma Świętego, ćwiczenia z liturgiki i fonetyki. Będzie również zgłębiana formacja duchowa przez wspólną modlitwę.

Kurs odbędzie się w pięciu rejonach naszej diecezji. Koszt wynosi 200 zł za całość kursu. Rozpoczęcie kursu we wszystkich rejonach odbędzie się w podanym dniu o godz. 10.00. Należy wziąć ze sobą Pismo Święte (Biblia Tysiąclecia), notatnik i długopis oraz zgodę

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM