Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkanocy 01.05.2022

niedziela 01.05.2022

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo majowe, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.oo, w tygodniu po wieczornej Mszy św. Spotykamy się również przy Krzyżach i kapliczkach. Dziś również jest Niedziela Biblijna i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich wiernych do rodzinnego czytania Pisma Świętego.

2. Za zebrane przed kościołem ofiary do puszek na cele charytatywne, składamy serdeczne Bóg zapłać. Młodzieży ze szkolnego koła Caritas za trud zebrania tych ofiar.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Jest to również dzień modlitwy w intencji emigracji. Prosimy o wywieszenie na posesji flag narodowych i maryjnych.

4. We środę przypada wspomnienie św. Floriana - patrona Straży Pożarnej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.oo w intencji OSP.

5. W środę o godz. 16.3o – spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele. W czwartek spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 18.oo w kościele a później w salce katechetycznej.

6. W tym tygodniu przypadają comiesięczne dni eucharystyczne. W czwartek o godz. 17.3o zapraszamy na wspólny różaniec w intencji powołań do służy w Kościele, w piątek o 17.oo na Adorację Najśw. Sakramentu, w sobotę rano na wspólne rozważania i różaniec .Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

7. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy 15 maja o godz. 11.3o.

8. Ukazał się nowy numer „Pielgrzyma”

9. W sobotę o godz. 9.oo zapraszamy dzieci klas III na kolejna naukę przed I-szą Komunią świętą.

10. W czwartek zainstalowaliśmy ostatnie okno i witraż w naszym kościele parafialnym. Teraz trzeba pokryć koszty tej inwestycji, stąd w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na ten cel, polecamy ją ofiarności wiernych.

11. Wspólnie z OSP, ks. Bogusławem Głodowskim rozpoczęliśmy prace inwestycyjne przy 90-letniej figurze Matki Bożej przy ul. Kartuskiej.

12. W tygodniu Msza św. o godz. 7.oo i 18.oo. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.