Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedzieli Zwykłej 02.06.2024

niedziela 02.06.2024

1. Dziś w Polsce Dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwo CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności ze Mszą św. o godz. 18.oo.

3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Anny, w środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.3o zapraszamy na różaniec w intencji powołań do służby w Kościele, w piątek w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy na godz. 17.oo na wspólną adorację Najśw. Sakramentu. Jest to również Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W piątek odpust w Brodnicy Górnej. Suma o godz. 18.oo.

5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

6. Chorych i starszych parafian z posługą eucharystyczną odwiedzimy w piątek od godz. 8.3o.

7. Do czwartku włącznie trwać oktawa Bożego Ciała, z procesją wokół kościoła. Na zakończenie procesji odbędzie się błogosławieństwo wianków. Wszystkim współtwórcom i uczestnikom Uroczystości Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W czwartek w Pelplinie trwać będą uroczystości związane z 25-leciem wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie. Początek o godz. 9.oo, więcej na stronie internetowej.

9. Wszyscy jesteśmy zaproszeni w dniach 15-16 czerwca na Święta Górę Polanowską na X ODPUST KASZUBSKI. Zapraszają oo. franciszkanie, więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

10. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 7.oo i o godz. 18.oo. Prosimy ministrantów o sumienne wypełnianie swoich dyżurów przy ołtarzu.

11. Na koniec przemyślmy sprawę cmentarza, powiększenie, porządek, segregacja odpadów, kostka wokół grobów.